Արա Բաբլոյանն ընդունել է «Վեոլիա ջուր» ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան գոտու գործադիր փոխնախագահին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է «Վեոլիա ջուր» ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան գոտու գործադիր փոխնախագահ Մալիկա Գենդուրիին:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Խոսրով Հարությունյանը եւ ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Գեւորգ Գորգիսյանը:
Խորհրդարանի ղեկավար Արա Բաբլոյանի գնահատմամբ` հանդիպումը հատկապես կարեւոր է Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամության՝ քաղաքական եւ տնտեսական համագործակցության ամրապնդման լույսի ներքո:
Խոսելով «Վեոլիա ջուր» ընկերության ընթացիկ գործունեության մասին` կողմերն արձանագրել են, որ առկա խնդիրները պետք է լուծվեն պայմանագրային դրույթներից բխող պարտավորություններով, իսկ դրանցում առկա պարզաբանման ենթակա հարցերը կարգավորվեն բանակցությունների ու քննարկումների միջոցով:
Խորհրդարանականները հատկապես փաստել են, որ աշխարհի տարբեր երկրներում ավելի քան 80 բիզնես միավոր ունեցող «Վեոլիա ջուր» ընկերության ներկայությունը Հայաստանում, պետություն-ընկերություն հաջողված համագործակցությունը պետք է հանդիսանան արտաքին ներդրումներ ներգրավելու եւ ներդրումային վստահելի միջավայր ունենալու լավ օրինակ:

Ara Babloyan Receives Vice President of Central and Eastern Europe for Veolia Jur Comapny
On September 27, the President of the RA National Assembly Ara Babloyan received the Vice President of Central and Eastern Europe for Veolia Jur/Water Company Malika Ghendouri.
The Head of the RA NA Armenia-France Friendship Group Armen Rustamyan, the Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Khosrov Harutyunyan and the Member of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Gevorg Gorgisyan took part in the meeting.
According to the Head of the Parliament Ara Babloyan, the meeting is especially important under the light of political and economic cooperation strengthening: Armenia-France friendship.
Speaking about the current activities of Veolia Jur Company, the sides recorded that the existing problems should be solved with the obligations stemming from contractual provisions, and the items due to clarification there should be regulated through negotiations and discussions.
The parliamentarians especially documented that in different countries of the world the availability of Veolia Jur Company having more than 80 business units, the state-company succeeded cooperation should be a good example of including foreign investments and having  reliable atmosphere for investments.