Արա Բաբլոյանն ընդունել է «Վեոլիա ջուր» ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան գոտու գործադիր փոխնախագահին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է «Վեոլիա ջուր» ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան գոտու գործադիր փոխնախագահ Մալիկա Գենդուրիին:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Խոսրով Հարությունյանը եւ ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Գեւորգ Գորգիսյանը:
Խորհրդարանի ղեկավար Արա Բաբլոյանի գնահատմամբ` հանդիպումը հատկապես կարեւոր է Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամության՝ քաղաքական եւ տնտեսական համագործակցության ամրապնդման լույսի ներքո:
Խոսելով «Վեոլիա ջուր» ընկերության ընթացիկ գործունեության մասին` կողմերն արձանագրել են, որ առկա խնդիրները պետք է լուծվեն պայմանագրային դրույթներից բխող պարտավորություններով, իսկ դրանցում առկա պարզաբանման ենթակա հարցերը կարգավորվեն բանակցությունների ու քննարկումների միջոցով:
Խորհրդարանականները հատկապես փաստել են, որ աշխարհի տարբեր երկրներում ավելի քան 80 բիզնես միավոր ունեցող «Վեոլիա ջուր» ընկերության ներկայությունը Հայաստանում, պետություն-ընկերություն հաջողված համագործակցությունը պետք է հանդիսանան արտաքին ներդրումներ ներգրավելու եւ ներդրումային վստահելի միջավայր ունենալու լավ օրինակ:

Ара Баблоян принял исполнительного вице-президента Central and Eastern Europe for Veolia Jur/Water Company
27 сентября Председатель НС Ара Баблоян принял исполнительного вице-президента Central and Eastern Europe for Veolia Jur /Water Company Малику Гендури.
Во встрече участвовали руководитель парламентской группы дружбы Армения – Франция Армен Рустамян, председатель Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Хосров Арутюнян и член Постоянной комиссии НС по внешним связям Геворк Горгисян.
В оценке главы парламента, встреча особенно важна в русле укрепления политического и экономического сотрудничества Армения – Франция.
Коснувшись текущей деятельности компании “Веолия джур”, стороны отметили, что существующие проблемы должны быть решены исходя из положений договорных обязательств, а требующие разъяснений вопросы регулироваться путем переговоров и обсуждений.
Парламентарии особо констатировали, что присутствие в Армении компании “Веолия джур”, имеющей в различных странах более 80 бизнес-единиц, успешное сотрудничество государство-компания должны быть образцом в привлечении инвестиций и создании надежной инвестиционной среды.